Książki dla dzieci o emocjach

Temat radzenia sobie z dziecięcymi emocjami towarzyszy mi praktycznie każdego dnia pracy. W ramach konsultacji daję rodzicom wskazówki, które nazywam „instrukcją obsługi emocji”, tłumaczę skąd te emocje się biorą, po co one są, jak je zaopiekować oraz jak zbudować w dziecku odpowiedni fundament inteligencji emocjonalnej. Uważam, że książeczki to jedna z najlepszych pomocy wychowawczych – dzieci o wiele łatwiej i szybciej identyfikują się z bohaterami bajek oraz opowieści 🙂 Poniżej zebrałam najlepsze wg mnie pozycje do oswajania tematu emocji.

 

Książeczki dla dzieci w wieku 2+

  • „A królik słuchał” Cori Doerrfeld – prosta, wzruszająca książka o smutku i… słuchaniu. Wspaniała również dla rodziców jako inspiracja w kontekście reagowania na trudne emocje swojego dziecka.

     

  • „Feluś i Gucio poznają emocje” Katarzyna Kozłowska – fantastyczna książka! Dużo w niej emocji 🙂 Pokazane są na przykładzie różnych sytuacji z życia codziennego każdego dziecka, dzięki czemu mały czytelnik z pewnością odnajdzie tam siebie i będzie mu łatwiej zrozumieć oraz akceptować swoje emocje. W książce jest bardzo dużo obrazków (więcej niż tekstu) i ma ona twarde kartki, więc nadaje się idealnie dla najmłodszych 🙂

  • „Feluś i Gucio wiedzą jak się zachować” Katarzyna Kozłowska – w tej części ponownie pokazane są różne sytuacje z życia małego dziecka, głównie w domu i w przedszkolu – tym razem w kontekście zasad dobrego wychowania oraz kodeksu przedszkolaka 🙂 Maluch dowiaduje się, że w zależności od okoliczności, należy zachowywać się w określony sposób.

  • “Kolorowy potwór” Anna Llenasmożna powiedzieć, że ta książka to taki klasyk jeśli chodzi o naukę emocji najmłodszych i od niej z pewnością warto zacząć 🙂 Tutaj każda emocja ma swój kolor, dzięki czemu zidentyfikowanie oraz uporządkowanie emocji jest o wiele łatwiejsze. Genialna pozycja! Dostępna również w wersji pop-up.

  • „W moim sercu. Księga uczuć.”  Jo Witek – główna bohaterka tej pozycji pokazuje jak wieeele uczuć może mieszkać w jednym sercu i jak piękne one są 🙂 Książka jest interaktywna, więc idealna dla najmłodszych.

  • „Kuku i historia pępka” Monika Kamińska i Andrzej Tylkowski – ta pozycja jest świetnym wsparciem w sytuacjach kiedy Mama wyjeżdża, a dziecko zostaje w domu z Tatą, ale też jako sposób na oswojenie tęsknoty oraz trudnych emocji w sytuacji kiedy nie ma Mamy obok dziecka.

  • „Kuku i super tata” – Monika Kamińska i Andrzej Tylkowski – to jedna z nielicznych pozycji na rynku pokazująca jak ważna jest rola Taty w życiu dziecka. Nasza pociecha dowiaduje się, że Tata to prawdziwy superbohater ;), który podmucha kolanko po upadku, ochroni przed szczekającym psem, przytuli w czasie choroby, a także poczyta książkę na dobranoc. Świetna pozycja!

  • „Miłość” i „Co mi powiedział Tata” Astrid Desbordes – temat emocji został przekazany tutaj w wyjątkowy sposób… widzimy ogromną miłość oraz mądrość życiową Mamy i Taty.

  • „Kiedy nadchodzi smutek” Eland Eva – piękna i wzruszająca książka pomagająca oswajać dzieci ze smutkiem, który – jak każda inna emocja – czasem pojawia się w naszym sercu. To pozycja ważna również dla rodziców, którzy nierzadko chcą jak najszybciej przegonić smutek swojej pociechy (a także i swój), bo nie wiedzą jak się nim zaopiekować wesprzeć swoje dziecko.

  • „Czy mogę się przytulić?” Eoin McLaughlin – z tej książeczki dziecko dowiaduje się jak czuje się jeż, którego nikt nie chce przytulić, bo za bardzo kłuje, oraz jak czuje się żółw, którego nikt nie chce przytulić, bo ma zbyt twardą skorupę. Wzruszająca treść oraz zaskakująca forma – z jednej strony poznajemy jeża, z drugiej – obserwujemy żółwia. Na koniec widzimy co się dzieje, kiedy oba światy się spotkają… 🙂

  • „Zawsze” Joanna Świercz – to rymowana opowieść o tym, że mama zawsze była obok. I zawsze będzie. Historia jest zapisem kilkunastu chwil z codzienności mamy i dziecka. Została napisana tak, aby słuchając jej, mały czytelnik mógł poczuć się bohaterem książki. Pomagają w tym wyjątkowe ilustracje – rysunkowy maluch może być zarówno chłopcem jak i dziewczynką.

  • „Razem” Joanna Świercz – ta książeczka to kilkanaście scen z życia taty i dziecka. Zapis chwil spędzonych na zabawie, nauce, domowych obowiązkach oraz na wspólnym odkrywaniu świata. To kwintesencja tego, co czyni ojcowską miłość naprawdę wyjątkową. Pozycja piękna i wzruszająca, opowiadająca o więzi z tatą, dzięki której łatwiej pokonywać przeszkody i zdobywać najwyższe szczyty… Książka została napisana i zilustrowana tak, że nadaje się zarówno dla chłopca jak i dziewczynki.

  •  Seria o misiu, wiewiórce i króliczku –  to seria książek dla najmłodszych dzieci, przybliżająca skomplikowany świat uczuć i emocji, które maluchy dopiero uczą się nazywać i wyrażać. Czytając proste historyjki o zwierzętach, rodzice wyjaśniają dziecku, jak objawia się dane czucie i w jakich okolicznościach może się pojawić.

  •  Seria o jednorożcu Guciu Aurelie Chien Chow Chine – jest to seria historyjek, które pomagają dzieciom nazywać emocje oraz panować nad nimi dzięki prostym ćwiczeniom oddechowym. W każdej książeczce dzieci wraz z jednorożcem Guciem mierzą się z innym uczuciem i uczą się, jak sobie z nim radzić.
Feluś i Gucio - seria książeczek dla dzieci
Seria książeczek dla Dzieci - Kuku
Zawsze - Razem - Seria książeczek dla dzieci
Kolorowy Potwór - książeczki dla dzieci
Uczucia Gucia - książeczki dla dzieci

Książeczki dla dzieci w wieku 3+

  • „Wszystko o emocjach” Felicity Brooks – ta pozycja to trochę taka encyklopedia emocji 🙂  Bardzo dokładnie zgłębia temat, a w dodatku w prosty i przyjazny dzieciom sposób. Naprawdę warto mieć ją u siebie!

  • “Od złości do radości” Holde Kreul z tej książeczki dziecko może dowiedzieć się jak rozpoznawać i okazywać uczucia, a przede wszystkim dostaje jasny przekaz, że wszystkie emocje i uczucia są w porządku, bo są po prostu częścią nas.

  • „Kuku szuka szczęścia” Monika Kamińska i Andrzej Tylkowski – czytając tę książeczkę sami przypominamy sobie jak bardzo szczęście leży na wyciągnięcie ręki  i jak można być szczęśliwym dzięki najprostszym przyjemnościom 🙂

     

  • „Uszy do góry! 10 opowieści na lepszy nastrój” Jaume Soler, Conangla Maria Merce – to zbiór opowieści, który skupia się wokół dobrego nastroju i uczucia szczęścia. Zawiera oryginalne, zabawne i krótkie historie do przeczytania z dzieckiem o każdej porze dnia. Czytając zawarte w tej książce historie, dzieci dowiedzą się, że uśmiech ma ogromną moc i potrafi rozweselić najsmutniejsze serce, osłodzić trudne chwile i złagodzić wszelką gorycz.

  • „Self-Reg. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę” Agnieszka Stążka-Gawrysiak – są to opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę. W książce pokazane są historie, które mogą się przytrafić każdemu przedszkolakowi (i rodzicowi!), m.in. spory na placu zabaw, marudzenie przy kolacji, nagłe wybuchy złości.

  • „Nie musisz być grzeczny, czyli bajki przynoszące ulgę” Aleksandra Srokowska – Ziółkowska – to zbiór bajek, który pomoże dorosłym w przekazaniu swoim dzieciom cudownej, uskrzydlającej wiadomości: „Kocham cię bezwarunkowo. Nie musisz zasługiwać na moją miłość. Cokolwiek byś zrobił, i tak będę cię kochał.” 🙂 W bajkach poruszony został temat motywacji wewnętrznej, godności dziecka, oraz jego kompetencji w zakresie rozpoznawania swoich potrzeb. Piękna i niezwykle ważna pozycja!

  • „Jestem wściekły. Jak pokonać złość” Dagmar Geilser – książka pokazuje różne trudne dla dziecka sytuacje, przyczyny złości oraz to, jak można sobie z tymi emocjami poradzić nie krzywdząc innych. Może być ona wsparciem również dla rodziców w proponowaniu swoim pociechom różnych narzędzi do radzenia sobie ze złością, frustracją, napięciem. Bardzo polecam również inne książki tego autora, np. „Ale ja Cię nie znam! Jak odmawiać obcym”, „Przestańcie się kłócić! Jak przywrócić zgodę” czy też „Co jeśli się zgubię? Jak zachować się w tłumie”

  • „Poranki Sercowej Mamy” Małgorzata Barańska-Guz – główną bohaterką tej książki jest Sercowa Mama i jej dzieci, ale dzieci niezwykłe… bo  są nimi smutny Smuteczek, wesoła Radość, gniewna Złość, straszny Straszek i speszony Wstydzik – emocje, które poznajemy od podszewki. Poznajemy ich charakterystyczne cechy, to co one same czują i jak można je wspierać 🙂

  • „Wilczek Leon – odwaga i uważność” Agnieszka Pawłowska – świetna pozycja, która pomaga dzieciom w oswojeniu lęków, podpowiada strategie radzenia sobie ze strachem i pokazuje, że strach jest naturalną emocją, której nie musimy się wstydzić.

  • „Jesteś jednym z nas. Opowieść o akceptacji”, „Gdzie jesteś misiu? Opowieść o uczuciach”, „Prezent dla Ciebie. Opowieść o przyjaźni” Julia Volmert – to książeczki, które pomogą rodzicom łagodnie wprowadzić dzieci w świat uczuć i oswajać je razem z nimi. Będą one również wsparciem w rozmowach o potrzebie akceptacji siebie i innych. czy też o budowaniu relacji i wartości przyjaźni.

  • „Tomcio rozwiązuje problemy” Anna Kańciurzewska – książeczki te zawierają bajki terapeutyczne opowiadające m.in. o trudnościach z zasypianiem, strachem przed ciemnością, koszmarami sennymi; o różnych formach agresji, takich jak agresja wobec zwierząt, rodziców czy rówieśników; o radzeniu sobie z trudnymi emocjami, takimi jak złość, gniew, smutek czy strach, a także część poradnikową dla rodziców i opiekunów. Proponowane rozwiązania oraz opowiadania stanowią kompleksową pomoc w przezwyciężaniu dziecięcych problemów i zmartwień.

  • „Narysuję to, co czuję” Ismail Yasmeen – wesoły, smutny, zawstydzony, zakochany… Tyle jest różnych uczuć, że mały człowiek może się w nich pogubić. A wtedy najlepiej coś narysować! Razem z Kicią, Pieskiem i Osiołkiem, bohaterami tej interaktywnej książki dla najmłodszych, dziecko doświadczy rozmaitych emocji. Wiadomo, że lepienie bałwana czy otwieranie prezentu to sama radość. Niektóre sytuacje wymagają jednak rozwiązania problemu. Kicia nie lubi deszczu, Osiołkowi upadły lody, Piesek czuje się samotny. Jak im pomóc? Książka ta uczy empatii, rozwija słownictwo i ćwiczy wyobraźnię. Z humorem i delikatnością wprowadzi malucha w świat uczuć. 🙂

  • „Trampolina – emocje” Barbara Osińska – to zbiór kart zadaniowych, gier, historyjek obrazkowych oraz ćwiczeń i zabaw wspomagających wszechstronny rozwój najmłodszych przedszkolaków – ze szczególnym uwzględnieniem sfery emocjonalnej. Publikacja zawiera propozycje ćwiczeń i zabaw wspomagających rozwój emocjonalny

  • Seria o żółwiku Franklinie
  • Seria o króliku Franku
  • Seria o lisku Fenku
  • Seria o Lamie Lence

 

 

Seria książeczek dla Dzieci - Kuku

Książeczki dla dzieci w wieku 4+

 

  • „Wielka księga uczuć” Grzegorz Kasdepke – pozycja ta została nazwana księgą, ponieważ jest to zbiór opowiadań o wielu różnych uczuciach, m.in. o tęsknocie, wstydzie, pogardzie, zazdrości, miłości, nienawiści, uczciwości, szacunku, odwadze, współczuciu, strachu czy poczuciu winy.

  • „Uczuciometr Inspektora Krokodyla” Susan Isern – genialna pozycja do rozpoznawania emocji, mierzenia ich intensywności oraz nauki regulowania. Inspektor Krokodyl rozkłada na czynniki pierwsze różne sytuacje i pokazuje ich interpretacje, pojawiające się uczucia oraz zachowania. Omówione są reakcje i zmiany fizyczne w zależności od tego, czego doświadczamy, oraz rozpisane różne sposoby radzenia sobie z emocjami.

  • „Uczucia, co to takiego?” Oscar Brenifier – jest to pozycja dla starszych dzieci, ponieważ emocje są tutaj omawiane w kontekście filozoficznych pytań, które dzieci zadają nam każdego dnia, by zrozumieć świat.

  • „Emocje. Niby nic, a jednak…” Catherine Dolto, Colline Faure-Poirée – pedagogika Montessori uczyła dzieci samodzielności przez działanie, podejście Juula – pokazywało, jak ich słuchać. Natomiast metoda Dolto pomaga dzieciom zrozumieć siebie. Dzięki tej książce rodzice nauczą swoje dziecko samodzielnie rozpoznawać i nazywać zjawiska, które wstrząsają jego małym światem, oraz jak sobie z nimi radzić.

  • „Moje emocje. Akceptuję, co czuję.” Isabelle Filliozat, Virginie Limousin – Stéphanie Couturier – to książka o emocjach stawiająca na praktykę. Zawiera ponad 100 ćwiczeń, dzięki którym lepiej poznamy swoje emocje. Składa się ona głównie z zabawnych i pouczających ćwiczeń, które pomogą wprowadzić maluchy w skomplikowany świat emocji. Oryginalne ilustracje przybliżają świat emocji i zachęcają do wykonania zadań. Książka ta zawiera też poradnik skierowany do rodzica – końcu, to dorosły ma być przewodnikiem i wsparciem dla dziecka również w tej kwestii. 🙂

  • „Moje emocje. Pokazuję, co czuję.” Stephanie Couturier – to fantastyczny zeszyt pełen ćwiczeń, zabaw, wesołych pomysłów i naklejek pomoże dziewczynkom i chłopcom poznawać, rozumieć i oswajać różne emocje: złość, smutek, dumę, nieśmiałość, strach, radość, zazdrość.

  • „Karty pracy. Sposoby na złość” – karty te powstały po to, by pomóc dzieciom rozpoznawać swoje uczucia, identyfikować przyczyny złości i radzić sobie z nimi bez uciekania się do agresji. Karty przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

 

 

 Książeczki dla dzieci w wieku 5+

  • „Staś i laboratorium emocji” Oksana Buśko – genialna książka! Dzięki niej twoje dziecko razem z bohaterem Stasiem przeżyje niezwykłą przygodę, zrozumie, że złość towarzyszy także innym ludziom, dowie się, jak ciało informuje nas o złości, rozpozna swoje zachowania powodowane złością, pozna strategie radzenia sobie z tym uczuciem, oswoi złość i odzyska spokój.

  • „Oswoić potwora gniewu” Holly Forman-Patel – książka zawiera ponad 50 wesołych ćwiczeń, dzięki którym dziecko wypróbuje różne sposoby radzenia sobie z gniewem, wykonując ćwiczenia oparte między innymi na rysowaniu, myśleniu czy pracy z własnym ciałem; dowie się, jak inne dzieci przeżywają gniew i radzą sobie z takimi samymi uczuciami, jakich ono doświadcza oraz odkryje wskazówki, po których rozpozna, kiedy w jego ciele pojawia się gniew, co jest jego przyczyną i jak może go wyładować w bezpieczny sposób.

  • „Smutek, którego nikt nie chciał” Artur Gębka – jedna z piękniejszych książek dla dzieci jakie miałam przyjemność czytać! To pozycja doskonała dla wszystkich członków rodziny – zarówno dzieci, jak i dorosłych.

  • „Co robią uczucia?”  Tina Oziewicz, Aleksandra Zając – przepiękna książka, poruszająca, zapraszająca dzieci i rodziców do rozmów i rozmyślań o tym, co kryje się w każdym z nas, oraz o tym, co robią uczucia kiedy mają wolne… 😉

  • „Jesteś ważny, Pinku!” Urszula Młodnicka, Agnieszka Waligóra – bohater książeczki, czyli Pink to mały stwór, który wciąż rośnie. Jest trochę nieśmiały i nie zawsze pewien, czy to, co myśli i czuje, jest dobre. Boi się swoich słabych stron, bo jeszcze nie wie, że powinien je zaakceptować. Zastanawia się, czy jest tak samo ważny jak inni. Obserwuje siebie i stara się ze sobą zaprzyjaźnić. Niesamowicie ważna książka, szczególnie jeśli chcemy, aby nasze dziecko miało wysokie poczucie własnej wartości oraz w siebie wierzyło!

    *dostępne są również kolejne części: „Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku” oraz „Odwagi, Pinku”

  • „Wielkie wstrętne kłamstwo” Thierry Robberecht, Estelle Meens – ta historia pokazuje jak czuje się chłopiec, który skłamał (jeden raz i w dość niewinny sposób) – chłopiec czuje się okropnie i totalnie nie jest z siebie dumny 🙁 Wydaje mu się, że nosi w brzuchu ogromny ciężar. Nie może się bawić, śmiać ani spać. To kłamstwo jest jednak wielkie jak słoń! Dlatego chłopiec przyznaje się do niego, co przynosi mu niesamowitą ulgę… Książeczka w prosty sposób pokazuje, że warto mówić prawdę, niezależnie od tego, jaka ona jest.

  • „Garść radości, szczypta złości” Wojciech Kołyszko – dzięki tej mądrej książeczce, obfitującej w zabawne i pouczające ćwiczenia rysunkowe, mali czytelnicy nauczą się, że uczucia są dobre i pożyteczne. Dowiedzą się też, że wszystkie emocje trzeba szanować i nie można się ich bać. Wspólne rysowanie z dziećmi to świetna, pouczająca zabawa, także dla dorosłych! Dzięki niej lepiej poznają swoje dziecko, jego ukryte niepokoje i radość z przeżywania świata.

 

 Książeczki dla dzieci w wieku 6+

  • „Co robić gdy się złościsz?” Dawn Huebner – humorystycznie zilustrowany poradnik, który nauczy dziecko: samokontroli, technik zarządzania złością, rozwiązywania konfliktów i znajdowania kompromisu, rozpoznawania iskier złości i wydłużania lontu złości oraz bezpiecznego pozbywania się złości z ciała.

  • „Co robić, gdy się martwisz?” Dawn Huebner – to bestellerowy poradnik psychologiczny dedykowany dzieciom, które często odczuwają lęk i niepokój. Autorka w nowatorski sposób edukuje, motywuje i uczy, jak stosować poznawczo-behawioralne techniki radzenia sobie z lękiem. Książka wzbogacona jest ilustracjami i licznymi ćwiczeniami, które umożliwią dziecku zwerbalizowanie swoich obaw, a zarazem pobudzą je do ekspresji twórczej.

  • „Każdy czasem się boi. Jak pomóc dziecku radzić sobie z lękiem i zmartwieniami.” Agnes Selinger – książka zawiera 40 ciekawych ćwiczeń opracowanych po to, by pomóc dzieciom w przepracowaniu lęków i zmartwień. Dzięki tej książce twoje dziecko: dowie się, czym jest lęk; zrozumie, że każdy czasem się boi i czymś martwi; nauczy się radzić sobie z lękiem pojawiającym się w różnych sytuacjach w ciągu dnia, przy codziennych, rutynowych czynnościach; osiągnie wewnętrzny spokój; wzmocni samoocenę i wiarę w siebie.

     

  • „Strach ma wielkie oczy” Magdalena Młodnicka – ta książka w przystępny i pełen humoru sposób dotyka tematu strachu. Przedstawia typowe sytuacje z życia dzieci, w których odczuwają one lęk. Opisuje je dziecięcym językiem i proponuje mnóstwo praktycznych porad. Wszystko po to, by w łatwy sposób „rozbroić strach” i sprawić, by już dłużej nie miał nad małym człowiekiem władzy.
Strach ma wielkie oczy - książeczki dla dzieci
Co zrobić gdy się złościsz? - Książeczki dla dzieci

 

Natomiast na moim kanale na Youtube dzielę się bajkami dla dzieci, które sama czytam 🙂

Opinie

Na co dzień korzystam z ogromu wiedzy, jaki Pani Dominika przekazuje w mediach społecznościowych i swoim blogu. W sytuacji kryzysowej skorzystałam z telekonsultacji, w trakcie której dostałam konkretne porady wsparte szeroką wiedzą w zakresie psychologii dziecięcej. Polecam z całego serca!

Pani Dominika jest dla mnie ogromnym wsparciem na mojej macierzyńskiej drodze. Niemal każdego dnia czerpię z ogromu wiedzy przekazywanej za pośrednictwem mediów społecznościowych. W trudniejszym momencie skorzystałam z konsultacji indywidualnych, podczas których pani Dominika z dużym zaangażowaniem udzieliła porady i wsparcia.

Pani Dominika to niezwykle ciepła, miła i sympatyczna osoba. Świetnie odnajduję się temacie emocji małych dzieci, bardzo Nam pomogła. Ma ogromną wiedzę na ten temat. Wytłumaczyła wszystko w bardzo prosty, zrozumiały dla Nas sposób popierając wszystko przykładami, które pozwoliły zobrazować nasz problem i to jak go naprawić. Pani Dominika bardzo profesjonalnie i indywidualnie podchodzi do każdego, szuka różnych sposobów rozwiązania problemu bardzo serdecznie polecamy!!!

Dominika to odpowiednia osoba na odpowiednim "stanowisku"! Zawsze można na nią liczyć, na jej niezawodne rady, wsparcie, zrozumienie, zaangażowanie oraz ogromną chęć pomocy w rozwiązywaniu problemów. Korzystaliśmy z konsultacji przez Skype oraz e-mailowo. Polecam każdemu rodzicowi również szkolenia online autorstwa Dominiki, nie ma takiej ceny, której nie dałoby się za tak profesjonalne wsparcie i wiedzę.

Pani Dominika jest bardzo ciepłą i miłą osobą, z którą bardzo przyjemnie się rozmawia. Dodatkowo posiada dużą I fachową wiedzę na temat rozwoju dzieci, ich emocji, zachowań. Konkretne rady z przykładami jak sobie radzić w trudnych sytuacjach - to jest to czego oczekiwałam. Polecam serdecznie panią Dominikę!

Ogromna wiedza o małych ludziach. Wszystko dokładnie opisane, wyjaśnione. Widać bardzo duże zaangażowanie. Poza tym pani Dominika to pełna empatii i bardzo sympatyczna osoba. Ja się od Pani Dominiki bardzo dużo nauczyłam i polecam wszystkim :)

Bardzo polecam Panią Dominikę. Wspaniała osoba, która w bardzo przyjazny i profesjonalny sposób podchodzi do tematu, pomaga rozwiać wątpliwości i rozwiązać problemy. Wszystko spokojnie i dokładnie tłumaczy, zawsze odpowiada na pytania. Korzystałam z usług Pani Dominiki już kilka razy i jeśli będzie taka potrzeba to z pewnością zgłoszę się do niej ponownie.

To co mi dały te szkolenia, to taki wewnętrzny spokój … poczucie, że mimo trudności dam radę. Myślałam, że rozumiem moje dziecko, ale teraz wiem, że rozumiem go bardziej i mam wrażenie, że mogę stać się lepszą mamą. Doszłam jednak do wniosku, że nie mogę Cię oglądać wieczorem, bo później za dużo mi w głowie wiruje i spać nie mogę, tylko zapisuję to co najważniejsze w moim szkoleniowym notatniku. Także byłam niewyspana przez kilka ostatnich dni :), ale za to jestem doedukowana! Jeszcze raz ogromne dzięki za te szkolenia, za świetną atmosferę, umiejętność trafiania do ludzi, przykłady i wsparcie w rodzicielstwie.

Twój sposób przekazywania wiedzy jest rewelacyjny – wiele z tych informacji czytałam w poradnikach albo jeszcze pamiętam ze studiów, ale sucha teoria niepoparta żadnym przykładem trudno wchodzi do głowy i jakoś tak nie dociera do człowieka. U Ciebie mnóstwo przykładów z życia codziennego i Twój spokojny głos sprawiają, że wiedzę się chłonie natychmiast. :)

Po ostatnich dwóch szkoleniach inaczej patrzę na moją mała dziewczynkę. Widzę w niej małego człowieczka, którym tak jak nami wszystkimi kierują emocje. Jestem dużo bardziej spokojna, a przez to widzę że i moje dziecko jest szczęśliwe. Cieszę się każda chwila razem. Mimo że nie zawsze jest kolorowo, jestem zmęczona czy nie wyrabiam się, to staram się widzieć pozytywy😊

Chciałam tylko napisać, że wczorajsze szkolenie było rewelacyjne! Jestem bardzo pokrzepiona tą wiedzą. Mimo że mam blisko 11 miesięczna dziewczynkę, więc sporo rzeczy jeszcze nas nie dotyczyło, ale czuję się już pewniej bo wiem jak reagować i co myśleć już na wszelki wypadek 😊 Jak to dobrze że jest ktoś taki jak Ty!

Obejrzałam całe szkolenie i jestem pod absolutnym wrażeniem Twojej pracy! Po pierwsze opowiedziałaś o wielu zachowaniach mojego dziecka, część z nich dopiero zaczyna się pojawiać. Dzięki temu przestałam właściwie automatycznie denerwować się płaczem córeczki. Teraz wiem że jest on potrzebny, a wcześniej po prostu mnie paraliżował. Przekazałaś mi tak dużo wiedzy i wskazówek, że nie sposób się do wszystkiego odnieść teraz na bieżąco, ale jestem przekonana że będę wracała do nagrania wielokrotnie :)

W szkoleniach najbardziej podoba mi się Twoje szybkie tempo, konkret i to, że gołym okiem widać że wiesz co mówisz, jesteś pewna siebie i swojej wiedzy. Miło jest patrzeć jak czujesz się w tym taka… swobodna, z żarcikiem i mrugnięciem oka co jakiś czas jako przerywnik. Widać, że to czym się z nami dzielisz to Twoja pasja i ‚konik’- to jest ekstra. I to daje mi super poczucie spokoju że jesteś właściwą osobą do słuchania i do podążania za Twoimi wskazówkami. Jesteś naprawdę bardzo profesjonalna. :)

Obejrzałam właśnie szkolenie. Jestem ogromnie zadowolona. :) Pierwszy raz mam aż 7 stron notatek.
Jestem pod wrażeniem Twojego uporządkowania i podzielnej uwagi! Widać, że kochasz to, co robisz, bo nawet "po czasie" zamiast szybko uciekać, jeszcze podawałaś kolejne przygody, bardzo to doceniam. Super, że są z życia wzięte, a Ty jesteś bardzo otwarta, miło się Ciebie słucha :) Na pewno będę wracać po kolejną wiedzę.

Jestem właśnie świeżo po obejrzeniu webinaru "Trudne emocje u dziecka" i muszę powiedzieć, że bardzo mi się podobał. Ogrom rzetelnej wiedzy, teoria jak i przykłady z życia wzięte. Czyli to co lubię najbardziej!

Obejrzałam całe szkolenie i jestem pod absolutnym wrażeniem Twojej pracy. Po pierwsze opowiedziałaś o wielu zachowaniach mojego dziecka, część z nich dopiero zaczyna się pojawiać. Dzięki temu przestałam właściwie automatycznie denerwować się płaczem córeczki. Teraz wiem że jest on potrzebny, a wcześniej po prostu mnie paraliżował. Przekazałaś mi tak dużo wiedzy i wskazówek, że nie sposób się do wszystkiego odnieść teraz na bieżąco, ale jestem przekonana że będę wracała do nagrania wielokrotnie.

Wczorajsze szkolenie było rewelacyjne! Jestem bardzo pokrzepiona tą wiedza. Mimo, że mam blisko 11 miesięczna dziewczynkę, więc sporo rzeczy jeszcze nas nie dotyczyło ale czuję się już pewniej, bo wiem jak reagować i co myśleć już na wszelki wypadek 😊 Jak to dobrze że jest ktoś taki jak Ty!

Po ostatnich dwóch szkoleniach inaczej patrzę na moją mała dziewczynkę. Widzę w niej małego człowieczka, którym tak jak nami wszystkimi kierują emocje. Jestem dużo bardziej spokojna, a przez to widzę że i moje dziecko jest szczęśliwe.

"Trudne emocje rodziców" - świetny kurs! Jeden z lepszych, naprawdę! 2,5h samych merytorycznych informacji, świetne wskazówki, przykłady. Doskonale motywujesz, aż się chce działać :)

Z okazji Twoich urodzin skorzystałam z promocji na kurs o złości rodziców. W końcu udało mi się przesłuchać. Jednak jak człowiek rozumie pewne mechanizmy, to życie wydaje się łatwiejsze. Bardzo Ci dziękuję, przewartościowałam kilka rzeczy, przemyślałam i uzbrojona w wiedzę pędzę dalej! :)

Tak się cieszę, że trafiłam do Ciebie. Dziękujemy razem z mężem za wszystko co robisz. Dajesz nam wsparcie i narzędzia do budowania fajnych relacji z naszymi dziećmi. Zaczęliśmy w zeszłym roku szkoleniem „Moje dziecko mnie nie słucha”, które otworzyło nam oczy. Dzięki szkoleniu „Młodsze rodzeństwo w drodze” przygotowaliśmy synka na pojawienie się młodszej siostry. Obecnie jesteśmy po pakiecie szkoleń o emocjach. Jeszcze sporo pracy przed nami, ale cieszę się, że jesteśmy bardziej świadomymi rodzicami i przede wszystkim wyrwaliśmy się z dawnych schematów, w których sami byliśmy wychowywani.