O mnie

Nazywam się Dominika Słowikowska – jestem psychologiem, coachem, certyfikowaną edukatorką Pozytywnej Dyscypliny oraz Mamą cudownego synka Miłosza.

W obszarach rozwojowo – wychowawczych dzieci prowadzę warsztaty stacjonarne i szkolenia online, udzielam konsultacji indywidualnych, piszę artykuły oraz wywiady, jestem prelegentem na różnych wydarzeniach zewnętrznych organizowanych dla rodziców.

Pomagam rodzicom zrozumieć emocje i zachowania ich dzieci oraz wskazuję im drogę prowadzącą do rozwiązania pojawiających się trudności, które są nieodłącznym elementem rodzicielstwa.

W ramach swojej działalności wspieram również Mamy w byciu Mamą, oraz pomagam im odnaleźć się w nowej rzeczywistości, która wiąże się z mierzeniem się z presją otoczenia, z oczekiwaniami innych, z mitem idealnej matki, z poczuciem bycia niewystarczająco dobrą Mamą etc.

W codziennej pracy z rodzicami pomagam znaleźć przyczyny zachowań dzieci, pokazuję jak do nich podejść, jak się z nimi dogadać, szczególnie w tym trudnym rozwojowo okresie 2-3 lat, zwanym potocznie „buntem dwulatka”. Bardzo duży nacisk kładę na zaopiekowanie się emocjami dziecka, ponieważ rozwój emocjonalny to obszar, który mnie pasjonuje i jest szalenie ważny, a w poprzednich pokoleniach niestety mocno zaniedbany.

Dominika Słowikowska mama

Nie masz czasu na czytanie kolejnych książek i przeglądanie stron internetowych, a nie wiesz jak zachować się w relacji ze swoim dzieckiem? Niepokoją Cię pewne zachowania i zastanawiasz się skąd jego bunty, histerie i o co w ogóle chodzi z tą złością? Szukasz sposobu na to, żeby się z nim porozumieć kiedy jeszcze nie mówi, albo zbyt często zadajesz sobie pytanie „Co zrobić, żeby moje dziecko mnie słuchało?”?

Zapewne, jak każda Mama, chcesz aby takie sytuacje, w których dziecko bije lub gryzie nigdy nie miały miejsca, jednak rzeczywistość jest inna. Radzenie sobie z takimi wyzwaniami jak trudne emocje dzieci jest wpisane w rodzicielską codzienność.

Dominika Słowikowska psycholog mama

Podobno wychowanie dzieci mamy we krwi, ale co zrobić kiedy dziecko Cię nie słucha, a w natłoku codziennych obowiązków brak Ci czasu na poszukiwanie pomysłów na to, jak rozwiązać problemy wychowawcze?
Skontaktuj się ze mną! 🙂

Jako psycholog znam narzędzia, które ułatwiają rodzicielską codzienność.

Jako coach potrafię profesjonalnie przeprowadzić Cię przez proces zmian w życiu Twoim i Twoich bliskich.

Jako Mama wiem doskonale z jakimi wyzwaniami spotykasz się na co dzień.

Jeżeli jest coś, co niepokoi Cię w zachowaniu Twojego dziecka lub zwyczajnie nie wiesz jak reagować w różnych sytuacjach, napisz do mnie! Gwarantuję Ci indywidualne podejście do Ciebie i Twojego malucha, dokładną analizę sytuacji i wartościową informację zwrotną, wraz ze wskazówkami do dalszego działania.

A może masz wrażenie, że w tym całym rodzicielstwie Twoje potrzeby oraz osobiste wyzwania z teraźniejszości lub przeszłości zostały zepchnięte na dalszy plan? Czujesz, że coś jest nie do końca tak jak być powinno, ale nie wiesz jak się za to zabrać? A może chcesz stać się jeszcze lepszym rodzicem, mimo że na co dzień robisz wszystko najlepiej jak potrafisz?

Nasza wspólna praca może dotyczyć nie tylko Twojego dziecka, ale i Ciebie 🙂 

Napisz do mnie, zapraszam! 

Pomogę Ci Mamo 🙂

PS. Ostatnio spełniłam swoje marzenie i wydałam w końcu pierwszą książkę – ona również może być dla Ciebie wsparciem i drogowskazem na rodzicielskiej drodze…

Ukończyłam następujące szkolenia i kursy

 • Półroczny projekt edukacyjny „Rozwijanie inteligencji emocjonalnej dziecka”
 • 3 miesięczny projekt edukacyjny „Wyznaczanie granic w relacjach”
 • 3 miesięczny cykl warsztatów edukacyjnych „Pozytywna dyscyplina”
 • Szkolenie certyfikujące „Uczenie Rodzicielstwa wg Pozytywnej Dyscypliny”
 • Kurs online „Małe Wielkie Emocje”
 • Kurs online „Wysoko wrażliwe dzieci”
 • Kurs online „Trening redukcji lęku i stresu u dziecka”
 • Kurs online „NVC w edukacji w oparciu o podejście porozumienie bez przemocy”
 • Kurs online „Przedszkole bez kar i nagród”
 • Kurs online „Bliskościowa adaptacja do przedszkola”
 • Szkolenie online „Wysoko wrażliwe dziecko”
 • Szkolenie online „Neofobia żywieniowa”
 • Szkolenie online „Zaparcia nawykowe i moczenie”
 • Szkolenie online „Zespół Aspergera – teoria, obszary terapii i wspieranie rozwoju”
 • Szkolenie online „Lampki alarmowe w rozwoju sensomotorycznym”
 • Szkolenie online „Zaburzenia integracji sensorycznej – i co dalej?”
 • Szkolenie online „Mutyzm wybiórczy w teorii i praktyce”
 • Szkolenie online „Cyfrowe dziecko – jak je wychować w świecie nowych technologii?”
 • Szkolenie „Wczesna interwencja psychologiczna wobec małego dziecka i jego rodziny”
 • Szkolenie „Diagnoza i terapia zaburzeń lękowych u dzieci i młodzieży”
 • Szkolenie „Opiniowanie psychologiczno-pedagogiczne”
 • Szkolenie „Rozmowy motywujące z uczniem – wykorzystanie elementów dialogu motywującego”
 • Szkolenie „Rozmowa i współpraca z rodzicami – umiejętności i techniki oparte na dialogu motywującym”
 • Szkolenie „Bajeczne warsztaty – elementy sceniczne i sposób posługiwania się głosem w opowiadaniu i czytaniu bajek dzieciom”
 • Szkolenie „Bajkoterapia”

Opinie

Na co dzień korzystam z ogromu wiedzy, jaki Pani Dominika przekazuje w mediach społecznościowych i swoim blogu. W sytuacji kryzysowej skorzystałam z telekonsultacji, w trakcie której dostałam konkretne porady wsparte szeroką wiedzą w zakresie psychologii dziecięcej. Polecam z całego serca!

Pani Dominika jest dla mnie ogromnym wsparciem na mojej macierzyńskiej drodze. Niemal każdego dnia czerpię z ogromu wiedzy przekazywanej za pośrednictwem mediów społecznościowych. W trudniejszym momencie skorzystałam z konsultacji indywidualnych, podczas których pani Dominika z dużym zaangażowaniem udzieliła porady i wsparcia.

Pani Dominika to niezwykle ciepła, miła i sympatyczna osoba. Świetnie odnajduję się temacie emocji małych dzieci, bardzo Nam pomogła. Ma ogromną wiedzę na ten temat. Wytłumaczyła wszystko w bardzo prosty, zrozumiały dla Nas sposób popierając wszystko przykładami, które pozwoliły zobrazować nasz problem i to jak go naprawić. Pani Dominika bardzo profesjonalnie i indywidualnie podchodzi do każdego, szuka różnych sposobów rozwiązania problemu bardzo serdecznie polecamy!!!

Dominika to odpowiednia osoba na odpowiednim "stanowisku"! Zawsze można na nią liczyć, na jej niezawodne rady, wsparcie, zrozumienie, zaangażowanie oraz ogromną chęć pomocy w rozwiązywaniu problemów. Korzystaliśmy z konsultacji przez Skype oraz e-mailowo. Polecam każdemu rodzicowi również szkolenia online autorstwa Dominiki, nie ma takiej ceny, której nie dałoby się za tak profesjonalne wsparcie i wiedzę.

Pani Dominika jest bardzo ciepłą i miłą osobą, z którą bardzo przyjemnie się rozmawia. Dodatkowo posiada dużą I fachową wiedzę na temat rozwoju dzieci, ich emocji, zachowań. Konkretne rady z przykładami jak sobie radzić w trudnych sytuacjach - to jest to czego oczekiwałam. Polecam serdecznie panią Dominikę!

Ogromna wiedza o małych ludziach. Wszystko dokładnie opisane, wyjaśnione. Widać bardzo duże zaangażowanie. Poza tym pani Dominika to pełna empatii i bardzo sympatyczna osoba. Ja się od Pani Dominiki bardzo dużo nauczyłam i polecam wszystkim :)

Bardzo polecam Panią Dominikę. Wspaniała osoba, która w bardzo przyjazny i profesjonalny sposób podchodzi do tematu, pomaga rozwiać wątpliwości i rozwiązać problemy. Wszystko spokojnie i dokładnie tłumaczy, zawsze odpowiada na pytania. Korzystałam z usług Pani Dominiki już kilka razy i jeśli będzie taka potrzeba to z pewnością zgłoszę się do niej ponownie.

To co mi dały te szkolenia, to taki wewnętrzny spokój … poczucie, że mimo trudności dam radę. Myślałam, że rozumiem moje dziecko, ale teraz wiem, że rozumiem go bardziej i mam wrażenie, że mogę stać się lepszą mamą. Doszłam jednak do wniosku, że nie mogę Cię oglądać wieczorem, bo później za dużo mi w głowie wiruje i spać nie mogę, tylko zapisuję to co najważniejsze w moim szkoleniowym notatniku. Także byłam niewyspana przez kilka ostatnich dni :), ale za to jestem doedukowana! Jeszcze raz ogromne dzięki za te szkolenia, za świetną atmosferę, umiejętność trafiania do ludzi, przykłady i wsparcie w rodzicielstwie.

Twój sposób przekazywania wiedzy jest rewelacyjny – wiele z tych informacji czytałam w poradnikach albo jeszcze pamiętam ze studiów, ale sucha teoria niepoparta żadnym przykładem trudno wchodzi do głowy i jakoś tak nie dociera do człowieka. U Ciebie mnóstwo przykładów z życia codziennego i Twój spokojny głos sprawiają, że wiedzę się chłonie natychmiast. :)

Po ostatnich dwóch szkoleniach inaczej patrzę na moją mała dziewczynkę. Widzę w niej małego człowieczka, którym tak jak nami wszystkimi kierują emocje. Jestem dużo bardziej spokojna, a przez to widzę że i moje dziecko jest szczęśliwe. Cieszę się każda chwila razem. Mimo że nie zawsze jest kolorowo, jestem zmęczona czy nie wyrabiam się, to staram się widzieć pozytywy😊

Chciałam tylko napisać, że wczorajsze szkolenie było rewelacyjne! Jestem bardzo pokrzepiona tą wiedzą. Mimo że mam blisko 11 miesięczna dziewczynkę, więc sporo rzeczy jeszcze nas nie dotyczyło, ale czuję się już pewniej bo wiem jak reagować i co myśleć już na wszelki wypadek 😊 Jak to dobrze że jest ktoś taki jak Ty!

Obejrzałam całe szkolenie i jestem pod absolutnym wrażeniem Twojej pracy! Po pierwsze opowiedziałaś o wielu zachowaniach mojego dziecka, część z nich dopiero zaczyna się pojawiać. Dzięki temu przestałam właściwie automatycznie denerwować się płaczem córeczki. Teraz wiem że jest on potrzebny, a wcześniej po prostu mnie paraliżował. Przekazałaś mi tak dużo wiedzy i wskazówek, że nie sposób się do wszystkiego odnieść teraz na bieżąco, ale jestem przekonana że będę wracała do nagrania wielokrotnie :)

W szkoleniach najbardziej podoba mi się Twoje szybkie tempo, konkret i to, że gołym okiem widać że wiesz co mówisz, jesteś pewna siebie i swojej wiedzy. Miło jest patrzeć jak czujesz się w tym taka… swobodna, z żarcikiem i mrugnięciem oka co jakiś czas jako przerywnik. Widać, że to czym się z nami dzielisz to Twoja pasja i ‚konik’- to jest ekstra. I to daje mi super poczucie spokoju że jesteś właściwą osobą do słuchania i do podążania za Twoimi wskazówkami. Jesteś naprawdę bardzo profesjonalna. :)

Obejrzałam właśnie szkolenie. Jestem ogromnie zadowolona. :) Pierwszy raz mam aż 7 stron notatek.
Jestem pod wrażeniem Twojego uporządkowania i podzielnej uwagi! Widać, że kochasz to, co robisz, bo nawet "po czasie" zamiast szybko uciekać, jeszcze podawałaś kolejne przygody, bardzo to doceniam. Super, że są z życia wzięte, a Ty jesteś bardzo otwarta, miło się Ciebie słucha :) Na pewno będę wracać po kolejną wiedzę.

Jestem właśnie świeżo po obejrzeniu webinaru "Trudne emocje u dziecka" i muszę powiedzieć, że bardzo mi się podobał. Ogrom rzetelnej wiedzy, teoria jak i przykłady z życia wzięte. Czyli to co lubię najbardziej!

Obejrzałam całe szkolenie i jestem pod absolutnym wrażeniem Twojej pracy. Po pierwsze opowiedziałaś o wielu zachowaniach mojego dziecka, część z nich dopiero zaczyna się pojawiać. Dzięki temu przestałam właściwie automatycznie denerwować się płaczem córeczki. Teraz wiem że jest on potrzebny, a wcześniej po prostu mnie paraliżował. Przekazałaś mi tak dużo wiedzy i wskazówek, że nie sposób się do wszystkiego odnieść teraz na bieżąco, ale jestem przekonana że będę wracała do nagrania wielokrotnie.

Wczorajsze szkolenie było rewelacyjne! Jestem bardzo pokrzepiona tą wiedza. Mimo, że mam blisko 11 miesięczna dziewczynkę, więc sporo rzeczy jeszcze nas nie dotyczyło ale czuję się już pewniej, bo wiem jak reagować i co myśleć już na wszelki wypadek 😊 Jak to dobrze że jest ktoś taki jak Ty!

Po ostatnich dwóch szkoleniach inaczej patrzę na moją mała dziewczynkę. Widzę w niej małego człowieczka, którym tak jak nami wszystkimi kierują emocje. Jestem dużo bardziej spokojna, a przez to widzę że i moje dziecko jest szczęśliwe.

"Trudne emocje rodziców" - świetny kurs! Jeden z lepszych, naprawdę! 2,5h samych merytorycznych informacji, świetne wskazówki, przykłady. Doskonale motywujesz, aż się chce działać :)

Z okazji Twoich urodzin skorzystałam z promocji na kurs o złości rodziców. W końcu udało mi się przesłuchać. Jednak jak człowiek rozumie pewne mechanizmy, to życie wydaje się łatwiejsze. Bardzo Ci dziękuję, przewartościowałam kilka rzeczy, przemyślałam i uzbrojona w wiedzę pędzę dalej! :)

Tak się cieszę, że trafiłam do Ciebie. Dziękujemy razem z mężem za wszystko co robisz. Dajesz nam wsparcie i narzędzia do budowania fajnych relacji z naszymi dziećmi. Zaczęliśmy w zeszłym roku szkoleniem „Moje dziecko mnie nie słucha”, które otworzyło nam oczy. Dzięki szkoleniu „Młodsze rodzeństwo w drodze” przygotowaliśmy synka na pojawienie się młodszej siostry. Obecnie jesteśmy po pakiecie szkoleń o emocjach. Jeszcze sporo pracy przed nami, ale cieszę się, że jesteśmy bardziej świadomymi rodzicami i przede wszystkim wyrwaliśmy się z dawnych schematów, w których sami byliśmy wychowywani.