Wideo porady

Kiedy nauczyć dziecko korzystania nocnika, aby nie zrobić mu krzywdy? Jak powinno przebiegać odpieluchowanie?

Dzielenie się zabawkami – dlaczego dzieci nie chcą się dzielić i zabierają zabawki innym?

Czy na pojawienie dziecka można przygotować się w pełni? Jak mają się nasze oczekiwania w stosunku do macierzyńskiej rzeczywistości? Jak wpływają na nas media społecznościowe? Co z wszechobecnymi „dobrymi radami”?

Kilka niezwykle ważnych zdań odnośnie bycia Mamą – nagrałam je z okazji Dnia Matki, ale aktualne są każdego dnia, przez cały rok 🙂

Na co zwrócić uwagę w pierwszych 12 miesiącach życia dziecka, aby maluszek prawidłowo rozwijał się w obszarze emocjonalnym?

Na co warto zwrócić uwagę między 1 a 2 rokiem życia dziecka, aby rozwijało się ono prawidłowo w obszarze emocjonalnym?

Na co warto zwrócić uwagę między 2 a 3 rokiem życia dziecka, aby rozwijało się ono prawidłowo w obszarze emocjonalnym?

Akcja #pieluchawprzedszkolu dotyczy sytuacji, kiedy przedszkole przedstawia odpieluchowanie jako warunek przyjęcia do placówki.

O oczekiwaniach, popełnianych błędach i o tym „co pomyślą inne Mamy”?

Czuję, że jestem złą Mamą – przyczyny takich myśli oraz wskazówki jak sobie z nimi radzić.

Przygotowanie Mamy na pójście dziecka do żłobka lub przedszkola.

 Adaptacja w żłobku/przedszkolu – jak przygotować dziecko i pomóc mu przejść przez ten proces?

Kary jako metoda wychowawcza – dlaczego je stosujemy, czy one faktycznie działają oraz jakie są długotrwałe skutki ich stosowania.

Nagrody w wychowywaniu dziecka oraz różnica między pochwałą a zachętą.

Czy granice są potrzebne, dlaczego tak trudno nam jest je stawiać i co się dzieje kiedy granic brak? Jak stawiać granice dziecku, aby były skuteczne?

O stawianiu granic, o proszeniu dziecka w nieskończoność i o tym, jak wybrnąć z niektórych sytuacji.

Jestem i zawsze będę Głosem tych Najmłodszych.

Ten krótki film powstał z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, choć jest ważny każdego dnia w roku.

Odsmoczkowanie: czy smoczek jest taki zły jakim go malują? Jaki smoczek wybrać? Czy smoczek wpływa na rozwój mowy? Kiedy i jak odsmoczkować dziecko?

Relacje z partnerem po narodzinach dziecka – cz.1
Opowiadam o syndromie „Ja sama”, o przyczynach oddalenia się od siebie, o czepianiu się o pierdoły, o dbaniu o siebie etc.

Relacje z partnerem po narodzinach dziecka – cz. 2 Jak komunikujemy się na co dzień? Jakie błędy popełniamy? Jak rozmawiać, aby budować trwałą i pełną szacunku relację?

Jak „przetrwać” Święta? Czy musimy spędzać je z tymi, z którymi nie chcemy? Co powinniśmy, a czego nie powinniśmy? Co zrobić z toksycznymi relacjami? Odpowiadam na te i inne pytania.

Opowiadam o sytuacjach, w których dziecko się boi, ma lęki nocne, wcześniej zasypiało samo i spało do rana, a teraz budzi się w nocy.

Nasza przeszłość a relacja z rodzicami dzisiaj. Co zrobić kiedy walczymy o naprawę relacji z rodzicami a spotykamy się ze ścianą? Czy rodziców można zmienić? Czy w ogóle warto próbować to robić?

Czy nasza przeszłość to naprawdę przeszłość?

Jak wybrać żłobek/przedszkole? Czym się kierować? Jakie kryteria wziąć pod uwagę?

DDA a bycie matką, żoną, przyjaciółką.

Jak zminimalizować opór i bunt dziecka wobec kupowania nowych rzeczy, np. ubranek lub bucików?

Jak reagować w sytuacjach kiedy dziecko płacze, krzyczy, nie chce przyjąć naszej odmowy w danej sytuacji?

Jeśli uważasz, że „Twoi Rodzice Cię tak wychowali i jakoś żyjesz” – po prostu obejrzyj tę transmisję.

Najlepsza Mama na świecie, czyli jaka?

Prawa dziecka w jego wychowaniu

Kiedy dziecko mówi „Nie będę sprzątać”. Co kryje się za tym komunikatem? Co TAK NAPRAWDĘ dziecko chce nam powiedzieć? Jak reagować w zależności od tego o co dziecku chodzi?

Kiedy dziecko mówi „Nie dam rady, nie umiem”. Co kryje się za tym komunikatem? Co TAK NAPRAWDĘ dziecko chce nam powiedzieć? Jak reagować w zależności od tego o co dziecku chodzi?

Kiedy dziecko mówi „Nie będę tego jeść”. Co kryje się za tym komunikatem? Co TAK NAPRAWDĘ dziecko chce nam powiedzieć? Jak reagować w zależności od tego o co dziecku chodzi?

Kiedy dziecko mówi „Nie lubię Cię/nie kocham Cię/idź sobie”. Co kryje się za tym komunikatem? Co TAK NAPRAWDĘ dziecko chce nam powiedzieć? Jak reagować w zależności od tego o co dziecku chodzi?

Kiedy dziecko mówi „Nie chce mi się spać”. Co kryje się za tym komunikatem? Co TAK NAPRAWDĘ dziecko chce nam powiedzieć? Jak reagować w zależności od tego o co dziecku chodzi?

Kiedy dziecko mówi „I co z tego?”. Co kryje się za tym komunikatem? Co TAK NAPRAWDĘ dziecko chce nam powiedzieć? Jak reagować w zależności od tego o co dziecku chodzi?

Kiedy dziecko mówi „Ja chcę teraz!”. Co kryje się za tym komunikatem? Co TAK NAPRAWDĘ dziecko chce nam powiedzieć? Jak reagować w zależności od tego o co dziecku chodzi?

Opinie

Na co dzień korzystam z ogromu wiedzy, jaki Pani Dominika przekazuje w mediach społecznościowych i swoim blogu. W sytuacji kryzysowej skorzystałam z telekonsultacji, w trakcie której dostałam konkretne porady wsparte szeroką wiedzą w zakresie psychologii dziecięcej. Polecam z całego serca!

Pani Dominika jest dla mnie ogromnym wsparciem na mojej macierzyńskiej drodze. Niemal każdego dnia czerpię z ogromu wiedzy przekazywanej za pośrednictwem mediów społecznościowych. W trudniejszym momencie skorzystałam z konsultacji indywidualnych, podczas których pani Dominika z dużym zaangażowaniem udzieliła porady i wsparcia.

Pani Dominika to niezwykle ciepła, miła i sympatyczna osoba. Świetnie odnajduję się temacie emocji małych dzieci, bardzo Nam pomogła. Ma ogromną wiedzę na ten temat. Wytłumaczyła wszystko w bardzo prosty, zrozumiały dla Nas sposób popierając wszystko przykładami, które pozwoliły zobrazować nasz problem i to jak go naprawić. Pani Dominika bardzo profesjonalnie i indywidualnie podchodzi do każdego, szuka różnych sposobów rozwiązania problemu bardzo serdecznie polecamy!!!

Dominika to odpowiednia osoba na odpowiednim "stanowisku"! Zawsze można na nią liczyć, na jej niezawodne rady, wsparcie, zrozumienie, zaangażowanie oraz ogromną chęć pomocy w rozwiązywaniu problemów. Korzystaliśmy z konsultacji przez Skype oraz e-mailowo. Polecam każdemu rodzicowi również szkolenia online autorstwa Dominiki, nie ma takiej ceny, której nie dałoby się za tak profesjonalne wsparcie i wiedzę.

Pani Dominika jest bardzo ciepłą i miłą osobą, z którą bardzo przyjemnie się rozmawia. Dodatkowo posiada dużą I fachową wiedzę na temat rozwoju dzieci, ich emocji, zachowań. Konkretne rady z przykładami jak sobie radzić w trudnych sytuacjach - to jest to czego oczekiwałam. Polecam serdecznie panią Dominikę!

Ogromna wiedza o małych ludziach. Wszystko dokładnie opisane, wyjaśnione. Widać bardzo duże zaangażowanie. Poza tym pani Dominika to pełna empatii i bardzo sympatyczna osoba. Ja się od Pani Dominiki bardzo dużo nauczyłam i polecam wszystkim :)

Bardzo polecam Panią Dominikę. Wspaniała osoba, która w bardzo przyjazny i profesjonalny sposób podchodzi do tematu, pomaga rozwiać wątpliwości i rozwiązać problemy. Wszystko spokojnie i dokładnie tłumaczy, zawsze odpowiada na pytania. Korzystałam z usług Pani Dominiki już kilka razy i jeśli będzie taka potrzeba to z pewnością zgłoszę się do niej ponownie.

To co mi dały te szkolenia, to taki wewnętrzny spokój … poczucie, że mimo trudności dam radę. Myślałam, że rozumiem moje dziecko, ale teraz wiem, że rozumiem go bardziej i mam wrażenie, że mogę stać się lepszą mamą. Doszłam jednak do wniosku, że nie mogę Cię oglądać wieczorem, bo później za dużo mi w głowie wiruje i spać nie mogę, tylko zapisuję to co najważniejsze w moim szkoleniowym notatniku. Także byłam niewyspana przez kilka ostatnich dni :), ale za to jestem doedukowana! Jeszcze raz ogromne dzięki za te szkolenia, za świetną atmosferę, umiejętność trafiania do ludzi, przykłady i wsparcie w rodzicielstwie.

Twój sposób przekazywania wiedzy jest rewelacyjny – wiele z tych informacji czytałam w poradnikach albo jeszcze pamiętam ze studiów, ale sucha teoria niepoparta żadnym przykładem trudno wchodzi do głowy i jakoś tak nie dociera do człowieka. U Ciebie mnóstwo przykładów z życia codziennego i Twój spokojny głos sprawiają, że wiedzę się chłonie natychmiast. :)

Po ostatnich dwóch szkoleniach inaczej patrzę na moją mała dziewczynkę. Widzę w niej małego człowieczka, którym tak jak nami wszystkimi kierują emocje. Jestem dużo bardziej spokojna, a przez to widzę że i moje dziecko jest szczęśliwe. Cieszę się każda chwila razem. Mimo że nie zawsze jest kolorowo, jestem zmęczona czy nie wyrabiam się, to staram się widzieć pozytywy😊

Chciałam tylko napisać, że wczorajsze szkolenie było rewelacyjne! Jestem bardzo pokrzepiona tą wiedzą. Mimo że mam blisko 11 miesięczna dziewczynkę, więc sporo rzeczy jeszcze nas nie dotyczyło, ale czuję się już pewniej bo wiem jak reagować i co myśleć już na wszelki wypadek 😊 Jak to dobrze że jest ktoś taki jak Ty!

Obejrzałam całe szkolenie i jestem pod absolutnym wrażeniem Twojej pracy! Po pierwsze opowiedziałaś o wielu zachowaniach mojego dziecka, część z nich dopiero zaczyna się pojawiać. Dzięki temu przestałam właściwie automatycznie denerwować się płaczem córeczki. Teraz wiem że jest on potrzebny, a wcześniej po prostu mnie paraliżował. Przekazałaś mi tak dużo wiedzy i wskazówek, że nie sposób się do wszystkiego odnieść teraz na bieżąco, ale jestem przekonana że będę wracała do nagrania wielokrotnie :)

W szkoleniach najbardziej podoba mi się Twoje szybkie tempo, konkret i to, że gołym okiem widać że wiesz co mówisz, jesteś pewna siebie i swojej wiedzy. Miło jest patrzeć jak czujesz się w tym taka… swobodna, z żarcikiem i mrugnięciem oka co jakiś czas jako przerywnik. Widać, że to czym się z nami dzielisz to Twoja pasja i ‚konik’- to jest ekstra. I to daje mi super poczucie spokoju że jesteś właściwą osobą do słuchania i do podążania za Twoimi wskazówkami. Jesteś naprawdę bardzo profesjonalna. :)

Obejrzałam właśnie szkolenie. Jestem ogromnie zadowolona. :) Pierwszy raz mam aż 7 stron notatek.
Jestem pod wrażeniem Twojego uporządkowania i podzielnej uwagi! Widać, że kochasz to, co robisz, bo nawet "po czasie" zamiast szybko uciekać, jeszcze podawałaś kolejne przygody, bardzo to doceniam. Super, że są z życia wzięte, a Ty jesteś bardzo otwarta, miło się Ciebie słucha :) Na pewno będę wracać po kolejną wiedzę.

Jestem właśnie świeżo po obejrzeniu webinaru "Trudne emocje u dziecka" i muszę powiedzieć, że bardzo mi się podobał. Ogrom rzetelnej wiedzy, teoria jak i przykłady z życia wzięte. Czyli to co lubię najbardziej!

Obejrzałam całe szkolenie i jestem pod absolutnym wrażeniem Twojej pracy. Po pierwsze opowiedziałaś o wielu zachowaniach mojego dziecka, część z nich dopiero zaczyna się pojawiać. Dzięki temu przestałam właściwie automatycznie denerwować się płaczem córeczki. Teraz wiem że jest on potrzebny, a wcześniej po prostu mnie paraliżował. Przekazałaś mi tak dużo wiedzy i wskazówek, że nie sposób się do wszystkiego odnieść teraz na bieżąco, ale jestem przekonana że będę wracała do nagrania wielokrotnie.

Wczorajsze szkolenie było rewelacyjne! Jestem bardzo pokrzepiona tą wiedza. Mimo, że mam blisko 11 miesięczna dziewczynkę, więc sporo rzeczy jeszcze nas nie dotyczyło ale czuję się już pewniej, bo wiem jak reagować i co myśleć już na wszelki wypadek 😊 Jak to dobrze że jest ktoś taki jak Ty!

Po ostatnich dwóch szkoleniach inaczej patrzę na moją mała dziewczynkę. Widzę w niej małego człowieczka, którym tak jak nami wszystkimi kierują emocje. Jestem dużo bardziej spokojna, a przez to widzę że i moje dziecko jest szczęśliwe.

"Trudne emocje rodziców" - świetny kurs! Jeden z lepszych, naprawdę! 2,5h samych merytorycznych informacji, świetne wskazówki, przykłady. Doskonale motywujesz, aż się chce działać :)

Z okazji Twoich urodzin skorzystałam z promocji na kurs o złości rodziców. W końcu udało mi się przesłuchać. Jednak jak człowiek rozumie pewne mechanizmy, to życie wydaje się łatwiejsze. Bardzo Ci dziękuję, przewartościowałam kilka rzeczy, przemyślałam i uzbrojona w wiedzę pędzę dalej! :)

Tak się cieszę, że trafiłam do Ciebie. Dziękujemy razem z mężem za wszystko co robisz. Dajesz nam wsparcie i narzędzia do budowania fajnych relacji z naszymi dziećmi. Zaczęliśmy w zeszłym roku szkoleniem „Moje dziecko mnie nie słucha”, które otworzyło nam oczy. Dzięki szkoleniu „Młodsze rodzeństwo w drodze” przygotowaliśmy synka na pojawienie się młodszej siostry. Obecnie jesteśmy po pakiecie szkoleń o emocjach. Jeszcze sporo pracy przed nami, ale cieszę się, że jesteśmy bardziej świadomymi rodzicami i przede wszystkim wyrwaliśmy się z dawnych schematów, w których sami byliśmy wychowywani.